Дуже поширене питання: Яка вона – безмотилка на окуня і плітку?
Ловля плотви на безмотилку це мабуть найпоширеніша рибалка на безнасадку. Посперечатися з нею в популярності може тільки ловля окуня. За великим рахунком розділяти ловлю цих риб немає сенсу, так як ловлять їх на однакові снасті і часто на одних і тих же місцях. Хоча в один і той же день і в одному і тому ж місці плотва і окунь можуть віддавати перевагу різні безмотильной мормишкі і різні проводки.
Алгоритм безнасадкової ловлі пліткі та окуня нескладний
- знайти рибу
- зловити її.
Методи пошуку риби взимку, це тема для окремої статті.
А ось пункт «зловити» – це вже справа техніки. Давайте ж про це поговоримо.
Безмотилка на окуня і плітку
Існує багато «пліткових» і «окуневих» безмотильних мормишок. Точніше ті які вважаються такими. Та практично весь асортимент нашого магазину – плітково-окуневі безнасадкі (за рідкісним винятком).
Якщо почати перераховувати, то це всілякі Уралки, Мурахи, Гвоздики (гвоздешарікі, гвоздекубікі та інше), Краплі, Банани (Креветки), Німфи, Лєсоткі, Кози і Чортикі.
Незалежно від виду мормишкі спільне між ними одне – вони мають відносно коротке тіло. Це як би вважається основною відмінністю безмотилки на плітку і окуня.
Але це не означає, що на Довгу Уралку, Комара або Чортик Сірник не можна ловити плітку і окуня!
Іноді, особливо по першому льоду, при лові окуня Довга Уралка просто розриває всі інші безнасадкі. Думаю пов’язано це з тим, що вона схожа на малька сеголетка або личинку бабки, наприклад.
А велика плітка (про окуня і говорити нічого) ніколи не пропустить повз рота малька. Поняття «мирна риба» має сенс тільки до того віку коли вона зможе зловити і заковтнути малька. Великі особини тієї ж плотви ведуть цілком хижий спосіб життя, а точніше – всеїдний. У хід йде все – і мотиль, і всілякі личинки і нитчатая водорість і каша і мальок і дрібні маллюскі.
Ну в загалі ви зрозуміли – насправді не існує ніякої спеціальної безмотилкі на плітку і окуня.
Сьогодні ви можете шикарно відловити на уралку з білою бусиной, а завтра вона буде в повному ігнорі.
Однак все-ж таки перерахую кілька ознак саме плотвіной або окуневої приманки які особисто я вивів дослідним шляхом.
Безнасадка на плотву
- мормишкі які зазвичай використовуються – мурахи, уралки, банани, лесоткі, кози, гвоздики й чортики з коротким тілом. Як вже було сказано вище – працює багато чого, але починаю я зазвичай з мурашки або уралки вагою 0,4-0,6 г. Якщо ж щось не складається, починаю вже пробувати все перераховане – «підбирати ключик» так би мовити.
- Що стосується обважування, дуже добре працює жовтий колір . Бісер на гачку, “неонова” кулька, латунна кулька або тіло, жовті точки на тілі мормишкі або чортика – все це типово «пліткова тема». Жовтий колір, можна сказати – універсальний .
- Другий за уловистістю, на мою думку, колір – помаранчевий. Причому як “неон” (який світиться на ультрафіолеті), так і простий помаранчевий. Саме цей простий я також вважаю за універсальний.
- добре працює білий і зелений кольори. Але не завжди, не скрізь, але пробувати треба обов’язково.
- відкриттям сезону 2022-2023 для мене став “коньячний” бісер! Причому як взимку так і влітку. Дуже рекомендую мати такі в арсеналі.
- помічено, що плотва відмінно клює на чортики і мормишкі синього кольору! Так, це для когось може стати одкровенням, але це факт.
- іноді короткий (довжиною + – 10 мм) чорний чортик , стає просто вбивцею плотви! Причому, як свинцевий або вольфрамовий так і з мідного дроту (на гірлянді або ТАНДЕМ). Причому без всяких намистин або точок на тілі. Просто чорний… Такі справи…
- що стосується лєсоток то дуже непогано працює коричневий колір. Взагалі то я не дуже багато ловлю на лесоткі але саме коричневий якось в мене стрельнул. Причому як по кризі так і по видкритої воді!
Безмотилка на окуня
- мормишкі зазвичай використовуються такі ж як і на плітку (дивись вище)
- найбільш універсальним кольором для лову окуня я вважаю різні поєднання червоного – від рожевого до неонового і кислотно оранжевого. Це працює як взимку так і влітку.
- Варіанти жовтого кольору, до речі, теж відмінно працюють при лові окуня. Жовтий реально універсальний колір.
- при лові окуня на безнасадку також дуже добре працюють чорні чорти без всяких цяцьок
- так само як при лові плотви іноді працюють всякі зелені, білі, сині, “коньячні” кольори, але до цього я вдаюся коли риба вередує. Підбір ключика – наше все.
Догонялки, обманки
Поділюся одним цікавим лайфхаком – ловля на ТАНДЕМ «безмотилка + догонялки (обманка)».
Догонялка – це простий гачок з якоюсь прикрасою – обмотка кольоровий ниткою, дротиком, як то пофарбована. Або мій улюблений варіант – обманка з бісеру. Її легко зробити самому (дивись відео нижче), або купити у нас , якщо лінь морочитися))).
Іноді догонялки просто творять дива, хоча мормишкі рибою просто ігноруються.
Як прив’язати догонялки, також можна знайти на моєму каналі.
А на цьому фото можете бачити упіймання дуплету окунів на риболовлі влітку на бічній кивок – знизу чорний чортик без обважування і вище догонялки «мотиль».
Ось власне і все «хитрощі» і «секрети» про безмотилку на окуня і плотву. Все досить просто і зрозуміло.
Як на мене, головне тут постійна робота! Якщо риба в лунці є, але не клює – не лінуйтеся, пробуйте різні мормишкі, кольори обважування, тандем та інше. Часто вдається підібрати ключик навіть до самої пасивної рибі!
Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))