Кивок для Безмотылки и Гирлянды Правильный купить

Кивок для Безмотилки та Гірлянди (Вірний). Міфи та Реальність

Напевно, найбільш міфотворче питання серед безнасадників – що таке “вірний кивок для безмотилки”?

Варто тільки заглибитися у вивчення думок з цього питання, як просто волосся стає дибки! Новачку може здатися, що безмотильна риболовля – це схоже на магічні практики або роботу в НДІ.

Кивок для Безмотилки.

Міфи

 • Багато хто переконаний, що кивок – це головний елемент безмотильної снасті (і гірлянди в тому числі), і якщо він буде якийсь “невірний”, то ви просто нічого не впіймаєте. А якщо вірний – то зловите навіть там, де риби немає.
 • Доводилося мені читати опуси, що тільки кивок виточений (на вершині Лисої Гори в Вальпургієву ніч) із відрізка пружини від будильника, ловитиме рибу. Так, саме “виточений”, і саме із цільної. А якщо цю пружину попередньо розпустити вздовж на 2 або більше частин (як я і роблю, доречі)), то в ньому утворюються жахливі внутрішні напруження, і все – гаплик. З такої заготівлі неможливо буде зробити “вірний” кивок.
 • Є думка, що кивок має бути обов’язково двоконусним. Якщо кивок не двоконусний, він працює не так, як треба. Не клює риба на нього.
 • І обов’язково, щоб по кивку під час проведення “бігла хвиля“! Я без поняття, що це означає, але без хвилі – не те пальто. Риба тонко відчуває ці приховані вібрації, і тільки коли хвиля біжить, вона відчуває поклик природи і кидається на мормишку. Аргументи, що в товщі води такі вібрації через волосінь і тертя о воду не мають жодного шансу передатися на приманку, не приймаються.
 • Ківок має бути обов’язково вигнутим нагору. Я теж іноді ловлю кивком вигнутим вгору, але тільки тоді, коли потрібно зробити плавний кач. Але робити це завжди немає жодного сенсу.
 • Працювати має лише кінчик кивка – приблизно перша чверть. Це гордо називається “швидкий лад”.
 • Вигин кивка під навантаженням повинен бути стільки-то-градусів і не більше, не менше. Вигин може бути який завгодно – головне, щоб ВАМ було зручно робити потрібну проводку.
 • Кількість кілець – чим більше, тим краще. Ця помилка не така поширена, але нерідко на кивках для лову на гірлянду можна бачити 6-8 і навіть більше кілець на 20 см полотна… Я не знаю, як це коментувати.

Загалом, ви зрозуміли – ставлення до безмотильного кивка схоже на релігійний фанатизм.

І що найсумніше – такими забобонами можуть хворіти навіть досвідчені рибалки.

Кивок для Безмотылки и Гирлянды. Правильный? Его Изгиб под Нагрузкой? Как Выбрать Кивок? (Часть 1)Кивок для Безмотылки и Гирлянды. Правильный? Его Изгиб под Нагрузкой? Как Выбрать Кивок? (Часть 1)

Реальність

Тож який же має бути кивок для безмотилки?

Моя думка – кивок повинен бути таким, щоб вам було зручно їм ловити. Тобто – зробити таку проводку на яку сьогодні клюе риба. Все інше – дрібниці.

Адже найголовніше в безмотильному лові (після того як ви знайшли рибу, звісно) – це зробити таку анімацію приманки, яка сьогодні подобається рибі. А ось чим ви це зробите – це вже не так важливо. Мені доводилося бачити рибалок, які добре ловлять і 20 см металом, і 3-х сантиметровим лавсаном.

Головне – розуміти, як повинен рухатися кінчик кивка. А які там по ньому пробігають хвилі – це взагалі не має значення. Ловить не кивок, а людина.

Інша річ, що особисто мені грамотно зробленим кивком ловити легше та просто приємніше.

Звідси моя думка про те, яким має бути безмотильний кивок:

 • Підходящим особисто вам. Кивок має бути продовженням вудки та руки. Якщо на дорогій, витонченій вудці встановлений 4 см лавсановий кивок – ловити звичайно можна, але якось не по фен шуй…
 • Практичним. Кивок повинен надійно виконувати свої функції і не ламатися при штатному лові. Надійний бланк, конектор який не розвалиться і кільця, які не відлітають під час підсікання. Звичайно, якщо ви на нього наступите і воно все зламається – це вже ваші проблеми.
 • Естетичним. Так, я наполягаю, що безмотильний кивок має бути витонченим та красивим))) І це важливо!

Уважний читач напевно помітив, що те саме я казав про безмотильну вудку в нещодавній статті. І буде правий. Це моя думка та мій підхід!

А забивати собі голову кутами прогину під навантаженням немає жодного сенсу. Я однаково успішно ловлю як “соплею”, що дивиться вниз, так і дуже недовантаженим “колом”. Тому що розумію, як він має рухатися.

Була б риба у лунці. Ну і звичайно Його Величність Лід!))

металлический кивок для безмотылки жало рыбалка на безнасадку
Двоконусний металевий кивок для безмотилки
І насамкінець повторимо ще раз – який кивок краще для безмотилки?

Для безмотилки підійде практично будь-який кивок (з металу, карбону, рентгенівської плівки, лавсану), різної конструкції. Головне – щоб кивок справно виконував своїх функцій, тобто міг виконати проведення безмотилки так, як задумано рибалкою. Ну і звичайно, був надійним і не ламався на підсічках. Саме про це можна сказати – “вірний кивок”.

Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 6

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Так как вы нашли эту публикацию полезной...

Подписывайтесь на нас в соцсетях!

Сожалеем, что вы поставили низкую оценку!

Позвольте нам стать лучше!

Расскажите, как нам стать лучше?

1 думки про “Кивок для Безмотилки та Гірлянди (Вірний). Міфи та Реальність”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *