Напевно, найбільш міфотворче питання серед безнасадників – що таке “вірний кивок для безмотилки”?
Варто тільки заглибитися у вивчення думок з цього питання, як просто волосся стає дибки! Новачку може здатися, що безмотильна риболовля – це схоже на магічні практики або роботу в НДІ.
Кивок для Безмотилки.
Міфи
- Багато хто переконаний, що кивок – це головний елемент безмотильної снасті (і гірлянди в тому числі), і якщо він буде якийсь “невірний”, то ви просто нічого не впіймаєте. А якщо вірний – то зловите навіть там, де риби немає.
- Доводилося мені читати опуси, що тільки кивок виточений (
на вершині Лисої Гори в Вальпургієву ніч) із відрізка пружини від будильника, ловитиме рибу. Так, саме “виточений”, і саме із цільної. А якщо цю пружину попередньо розпустити вздовж на 2 або більше частин (як я і роблю, доречі)), то в ньому утворюються жахливі внутрішні напруження, і все – гаплик. З такої заготівлі неможливо буде зробити “вірний” кивок. - Є думка, що кивок має бути обов’язково двоконусним. Якщо кивок не двоконусний, він працює не так, як треба. Не клює риба на нього.
- І обов’язково, щоб по кивку під час проведення “бігла хвиля“! Я без поняття, що це означає, але без хвилі – не те пальто. Риба тонко відчуває ці приховані вібрації, і тільки коли хвиля біжить, вона відчуває поклик природи і кидається на мормишку. Аргументи, що в товщі води такі вібрації через волосінь і тертя о воду не мають жодного шансу передатися на приманку, не приймаються.
- Ківок має бути обов’язково вигнутим нагору. Я теж іноді ловлю кивком вигнутим вгору, але тільки тоді, коли потрібно зробити плавний кач. Але робити це завжди немає жодного сенсу.
- Працювати має лише кінчик кивка – приблизно перша чверть. Це гордо називається “швидкий лад”.
- Вигин кивка під навантаженням повинен бути стільки-то-градусів і не більше, не менше. Вигин може бути який завгодно – головне, щоб ВАМ було зручно робити потрібну проводку.
- Кількість кілець – чим більше, тим краще. Ця помилка не така поширена, але нерідко на кивках для лову на гірлянду можна бачити 6-8 і навіть більше кілець на 20 см полотна… Я не знаю, як це коментувати.
Загалом, ви зрозуміли – ставлення до безмотильного кивка схоже на релігійний фанатизм.
І що найсумніше – такими забобонами можуть хворіти навіть досвідчені рибалки.
Реальність
Тож який же має бути кивок для безмотилки?
Моя думка – кивок повинен бути таким, щоб вам було зручно їм ловити. Тобто – зробити таку проводку на яку сьогодні клюе риба. Все інше – дрібниці.
Адже найголовніше в безмотильному лові (після того як ви знайшли рибу, звісно) – це зробити таку анімацію приманки, яка сьогодні подобається рибі. А ось чим ви це зробите – це вже не так важливо. Мені доводилося бачити рибалок, які добре ловлять і 20 см металом, і 3-х сантиметровим лавсаном.
Головне – розуміти, як повинен рухатися кінчик кивка. А які там по ньому пробігають хвилі – це взагалі не має значення. Ловить не кивок, а людина.
Інша річ, що особисто мені грамотно зробленим кивком ловити легше та просто приємніше.
Звідси моя думка про те, яким має бути безмотильний кивок:
- Підходящим особисто вам. Кивок має бути продовженням вудки та руки. Якщо на дорогій, витонченій вудці встановлений 4 см лавсановий кивок – ловити звичайно можна, але якось не по фен шуй…
- Практичним. Кивок повинен надійно виконувати свої функції і не ламатися при штатному лові. Надійний бланк, конектор який не розвалиться і кільця, які не відлітають під час підсікання. Звичайно, якщо ви на нього наступите і воно все зламається – це вже ваші проблеми.
- Естетичним. Так, я наполягаю, що безмотильний кивок має бути витонченим та красивим))) І це важливо!
Уважний читач напевно помітив, що те саме я казав про безмотильну вудку в нещодавній статті. І буде правий. Це моя думка та мій підхід!
А забивати собі голову кутами прогину під навантаженням немає жодного сенсу. Я однаково успішно ловлю як “соплею”, що дивиться вниз, так і дуже недовантаженим “колом”. Тому що розумію, як він має рухатися.
Була б риба у лунці. Ну і звичайно Його Величність Лід!))
І насамкінець повторимо ще раз – який кивок краще для безмотилки?
Для безмотилки підійде практично будь-який кивок (з металу, карбону, рентгенівської плівки, лавсану), різної конструкції. Головне – щоб кивок справно виконував своїх функцій, тобто міг виконати проведення безмотилки так, як задумано рибалкою. Ну і звичайно, був надійним і не ламався на підсічках. Саме про це можна сказати – “вірний кивок”.
Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))
Happy everyday!