Безмотылка Кивок Карбоновый купить в Украине

Безмотилка Кивок Карбоновий

Безмотилка, Кивок, Карбоновий… для необізнаних звучить дико. Як це взагалі? Карбон дуже жорсткий! Зізнатися я сам, коли вперше почув про такий варіант використання вуглепластику – сильно здивувався. Але ввійшовши в тему і зробивши перші зразки, я зрозумів, що це відмінний матеріал для виготовлення кивків.

Карбон має малу питому вагу, високі пружні властивості і практично повну відсутність деформації під навантаженням. Єдиним мінусом є його крихкість. Однак якщо кивок зроблено правильно, зламати його можна лише при недбалому транспортуванні або просто наступивши на нього. Але тут вже – хто вам лікар?))

Карбоновый Кивок для Безмотылки. Мифы и Реальность.Карбоновый Кивок для Безмотылки. Мифы и Реальность.

Безмотилка кивок карбоновий

Хто і коли вперше почав використовувати карбон для виготовлення безмотильних кивків, я не знаю. Але достеменно відомо, що почали їх робити із поламаних колін вуглепластикових телескопічних вудлищ. Коліна розпускали ножицями вздовж смужки потрібної довжини і далі обробляли наждаком до потрібної ширини і товщини. Таким чином досягається необхідний тест і “стрій” кивка.

Зараз найчастіше використовують авіамодельні карбонові рейки. Цей матеріал набагато доступніший, при цьому трохи більш примхливий, але при ПРАВИЛЬНОМУ виготовленні кивок виходить досить міцним і довговічним.

Відразу скажу, що мало хто з майстрів України робить справді якісні карбонові кивки.

Мені часто доводиться чути, що ось, мовляв, “купив у Васі (ім’я вигадане, якщо що) кивок – а він зламався на третій підсічці”. Я теж пройшов через етап, коли мої кивки (зроблені для себе) були не цілком надійними. Але після сезону тестування я начебто знайшов правильний підхід до виготовлення карбонових кивків і скарг щодо їх якості надходить вкрай мало.

Карбон чи метал?

Чим же карбоновий кивок для лову на безмотилку відрізняється від кивка з металу?

  • в першу чергу це його пружність, що дозволяє зробити високочастотну, низькоамплітудну проводку, яку так люблять окунь і плотва. У ньому немає тієї плавності та м’якості, яка характерна металевим кивкам.
  • повна відсутність залишкової деформації не дозволяє підігнути його вгору для зміни гри чи “тесту”
  • з тієї ж причини його можна зламати при недбалому транспортуванні або обігу.

Ківок для гірлянди

І кілька слів про використання карбону для виготовлення кивків для лову на гірлянду.

Рыбалка на гирлянду зимой - отрываемся после глухозимья! Сезон рыбалки 2016-2017Рыбалка на гирлянду зимой – отрываемся после глухозимья! Сезон рыбалки 2016-2017

Перший зроблений мною кивок із вуглепластику був саме для гірлянди. Я ловив їм кілька риболовель і все було нормально. Але все-таки я повністю відмовився від використання карбонового кивка при лові на гірлянду.

Причина тому, про що я вже говорив – він занадто пружний. А кивок під гірлянду завжди підвищеної вантажопідйомності – від 2 грамів і аж до 9-10 грамів. При такому тесті кивка карбон має значну товщину і стає дуже чутливим до деформацій.

В результаті при різких, розгонистих підсіканнях, які застосовуються при лові на гірлянду (часто “від плеча”) – він просто не витримує і ламається.

Той самий, перший кивок (дивись у відео вище) я за ті кілька риболовель зламав у трьох місцях. Я переконаний, що для гірлянди карбон не найкращий варіант. Так можна ловити, і ловити добре, але сама суть матеріалу не дозволить робити це довго. Я щиро раджу – не витрачайте гроші на карбонові кивки для гірлянди.

Метал у цій справі поза конкуренцією.

А ось для безмотилкы карбон відмінно підходить. Причому як узимку, так і влітку. Карбонові бічні кивки (літні) вже практично класика.

Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))

 

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 3

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Так как вы нашли эту публикацию полезной...

Подписывайтесь на нас в соцсетях!

Сожалеем, что вы поставили низкую оценку!

Позвольте нам стать лучше!

Расскажите, как нам стать лучше?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *