Безмотилка Кивок Карбоновий… для необізнаних звучить дико. Як це взагалі? Карбон дуже жорсткий! Зізнатися я сам, коли вперше почув про такий варіант використання вуглепластику – сильно здивувався. Але ввійшовши в тему і зробивши перші зразки, я переконався, що це відмінний матеріал для виготовлення кивків.
Властивості карбону
Карбон має ряд плюсів:
- малу питому вагу
- високі пружні властивості
- практично повну відсутність залишковоъ деформації
Єдиним мінусом є його крихкість.
Однак якщо кивок зроблено правильно, зламати його можна лише при:
- недбалому транспортуванні
- недостатньо амортизуючому хлистику на вудці
- банально наступивши на нього. Але тут вже – хто вам лікар?))
Безмотилка кивок карбоновий
Хто і коли вперше почав використовувати карбон для виготовлення безмотильних кивків, я не знаю. Але достеменно відомо, що почали їх робити із поламаних колін вуглепластикових телескопічних вудлищ. Коліна розпускали ножицями вздовж смужки потрібної довжини і далі обробляли наждаком до потрібної ширини і товщини. Таким чином досягається необхідний тест і “стрій” кивка.
Зараз найчастіше використовують авіамодельні карбонові рейки. Цей матеріал набагато доступніший, при цьому трохи більш примхливий, але при ПРАВИЛЬНОМУ виготовленні кивок виходить досить міцним і довговічним.
Відразу скажу, що мало хто з майстрів України робить справді якісні карбонові кивки.
Мені часто доводиться чути, що ось, мовляв, “купив у Васі (ім’я вигадане, якщо що) кивок – а він зламався на третій підсічці”. Я теж пройшов через етап, коли мої кивки (зроблені для себе) були не цілком надійними. Але після сезону тестування я начебто знайшов правильний підхід до виготовлення карбонових кивків і скарг щодо їх якості надходить вкрай мало.
Карбон чи метал?
Чим же карбоновий кивок для лову на безмотилку відрізняється від кивка з металу?
- в першу чергу це його пружність, що дозволяє зробити високочастотну, низькоамплітудну проводку, яку так люблять окунь і плотва. У ньому немає тієї плавності та м’якості, яка характерна металевим кивкам.
- повна відсутність залишкової деформації не дозволяє підігнути його вгору для зміни гри чи “тесту”
- з тієї ж причини його можна зламати при недбалому транспортуванні або обігу.
Карбоновий кивок для гірлянди
І кілька слів про використання карбону для виготовлення кивків для лову на гірлянду.
Перший зроблений мною кивок із вуглепластику був саме для гірлянди. Я ловив їм кілька риболовель і все було нормально. Але все-таки я повністю відмовився від використання карбонового кивка при лові на гірлянду.
Причина тому, про що я вже говорив – він занадто пружний. А кивок під гірлянду завжди підвищеної вантажопідйомності – від 2 грамів і аж до 9-10 грамів. При такому тесті кивка карбон має значну товщину і стає дуже чутливим до деформацій.
В результаті при різких, розгонистих підсіканнях, які застосовуються при лові на гірлянду (часто “від плеча”) – він просто не витримує і ламається.
Той самий, перший кивок (дивись у відео вище) я за ті кілька риболовель зламав у трьох місцях.
Але!
В сезоні 2022-2023 я зробив карбоновий кивок на 2,5- 3 г по технології металевого кивка Жало 4, тобто с пружиною яка запобігає поломці. Кивок пройшов випробування і я вирішив запустити його в серію (придбати карбоновий кивок для гірлянди).
Так шо карбон підходить як для безмотилкі так і для гірлянди. А літні карбонові бічні кивки вже практично класика.
Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))