ловля на гирлянду

Ловля на Гірлянду. Історія Появи

Ловля на гірлянду – дуже ефективний і уловистий спосіб лову білої риби (плітка, чехоня, густера, підлящик, синець, білоочка) в товщі води. У цій та наступній статті ми розглянемо історію снасті від появи і до наших днів.

Як все починалося

Колись давно, ще в минулому столітті, коли в Києві почалося активне будівництво, для нього стали добувати величезна кількість піску. І брали його зазвичай в річці Дніпро, прямо в межах міста. В результаті утворилося кілька заток з глибинами до 20 метрів.

У ці місця взимку почали заходити косяки білої риби і перед рибалками постало питання – як же її ефективно ловити?

Адже ці косяки стояли високо в товщі води і при цьому активно переміщалися по затоці. Підгодовувати рибу в таких умовах марно, та й швидкість пересування зграї, часто, реактивна.

Що робити?

І вихід був знайдений! Кмітливі київські рибалки зв’язали таку собі “гірлянду” з трьох мормишок мурах. Внизу найважчий, вище нього приблизно в метрі – ще один, легше, і ще вище – найлегший. Хоча деякі хапуги використовували і більшу кількість мормишок …

Сенс конструкції такий:

  • Відчутну вагу системи дозволяє швидко опустити її в шар риби на глибині від 3-5 (чехоня, плотва,) до 12-16 (синець, густера, підлящик) метрів. Швидкість опускання снасті важлива бо, як було сказано вище, косяки риба досить швидко переміщаються.
  • Можливість одночасно обловити відразу кілька метрів в товщі води. Адже тоді навіть мріяти не могли про компактні ехолоти і шукати рибу доводилося методом облову лунок.

Ловля на гірлянду виявилася дуже уловистою і ефективною в даних умовах. Можна сказати, що вона стала справжньою візитною карткою київських рибацюг. Звичайно, згодом ця тема поширилася по всій Україні і за її межі.

Снасті для гірлянди

Для такого лову були придумані спеціальні вудки, оснащені довгими металевими кивками.

Їх так і назвали – “вудка гірлянда”, або “вудка для ловлі на гірлянду”.

Характерною особливістю таких вудок була наявність великої котушки і додаткового мотовила вбудованого в корпус удільніка.

  • Котушки необхідні для зберігання великої кількості волосіні (зазвичай 30-50 м). Адже доводиться швидко змотувати і вимотувати по 10-15 метрів при лові на великій глибині. Але і запас волосіні треба мати на випадок обриву або заплутування.
  • Мотовило використовується для намотування безпосередньо гірлянди з мормишкамі.

Потужні кивки тестом від 2 до 9 грам виточувалися умільцями з самого кращої і доступної на той момент сировини – годинникової пружини від будильників. Крім того для виготовлення кивків для гірлянди виймали пружинні вставки з кашкетів.

Мормишкі використовувалися не тільки мурахи, але і уралки.

Ловили як з підсадки мотиля, так і “на голого”, тобто на безмотилку.

Про те як виглядає сучасна ловля на гірлянду і як ловити на гірлянду, я розповім в наступній статті.

Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 6

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Так как вы нашли эту публикацию полезной...

Подписывайтесь на нас в соцсетях!

Сожалеем, что вы поставили низкую оценку!

Позвольте нам стать лучше!

Расскажите, как нам стать лучше?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *