Главная страница » Як Ловити на Гірлянду (Снасть Гірлянда від А до Я)
как ловить на гирлянду

Як Ловити на Гірлянду (Снасть Гірлянда від А до Я)

У минулій статті ми розповіли про те, як виникла снасть гірлянда і з чого все починалося. А зараз поговоримо про сучасному вигляді гірлянди і як ловити на гірлянду.

Наші дні

Час минав і конструкція гірлянди змінювалася. Замість мурах і уралок рибалки все частіше почали використовували т.зв. чортикі. Причому експерименти показали, що чортики можуть бути не тільки класичної каплевидної форми, а й типу “сірник” тобто у вигляді трійника з одягненим на цівку шматочком кембрика, намотаною мідним дротом або ниткою, просоченої яким небудь клеєм або лаком. Все це фарбували в різні кольори і ставили яскраві точки і смужки – так звані “точки атаки”. Загалом – найширше поле для експериментів.

Так як такі чортикі виявилися занадто легкими, знову постало питання їх швидкої доставки в робочі шари води. І рішення знову було знайдено. В низу гірлянди стали вішати важку, велику мормишку вагою 3-6 грам. Таким чином відпала необхідність балансувати систему різною вагою мормишок, адже тепер баланс системи задавався виключно нижньої приманкою.

Вбивця судака!

І тут виявилося ще одна приємна властивість гірлянди – на нижню приманку стали регулярно попадатися судаки! Причому снасть виявилося настільки уловистою , що іноді дає фору спеціалізованим приманкам для лову судака типу бокоплав, балансир і ратлін.

Справа в тому, що, як відомо, судаки слідують під косяками білої риби. Їх так і називають – пастухи. Коли ми опускаємо гірлянду в шар білі, нижня приманка виявляється якраз в горизонті в якому знаходяться судаки. І вони її із задоволенням хапають.

Варіантів нижньої приманки безліч, але самим уловистим, на мій погляд, є т.зв. чорт з підвісним трійником (він же грейдер, він же диявол). Крім судака, його їсть вся риба, але особливо любить чехонь і велика плотва.

Без ехолота як без рук

Ще однією важливою віхою в становленні сучасного вигляду гірлянди стала поява доступних і мобільних ехолотів.

Даний девайс став справжньою революцією в ловлі на гірлянду!

Адже до цього моменту пошук риби був довгий, монотонний процес послідовного облавливании безлічі лунок. Ну або простий спосіб – метод “поджопнік”, побачив натовп – біжи туди))) Правда цей метод багато хто використовує до сих пір, на жаль, причому навіть при наявності у пацієнта “єха”…

Ехолот відразу показує наявність зграї, глибину її “залягання” і навіть, при певному досвіді, можна зрозуміти куди зграя рухається і самому рвонути їй напереріз.

Це дозволяє економити величезну кількість часу і ловити набагато ефективніше. Адже зимовий день короткий і витрачати його на безглузді переміщення не хочеться.

Що потрібно щоб почати ловити на гірлянду

Отже як же виглядає “джентльменський набір” для риболовлі з гірляндою на сучасному етапі.

 • Знадобиться вудка для лову на гірлянду з кивком під тест 2,5-5 г (якщо ви ловите на стоячій воді) або 6-9 г якщо ловля планується на протязі. Ловля гірляндою на течії мало чим відрізняється від лову на стоячій воді. Головне це підібрати кивок і нижній чортик під силу течії.

До речі, ми рекомендуємо мати 2-3 вудки з різними кивками і гірляндами. Випадки різні бувають…

 • На котушці потрібно мати 30-50 метрів свіжої волосіні діаметром 0.16 – 0.18 мм або навіть 0.2 мм. Бажано щоб колір волосіні був темним, так її краще видно на льоду.

Не варто дрібнити і ставити волосінь тонше – рибу зовсім не лякає її діаметр, а більш-менш великий трофей її легко порве.

 • Звичайно ж, вам потрібна сама гірлянда з чортиками (або безмотильними мормишками) і як мінімум ще одна запасна. Зустріч зі щукою або 20 кілограмовим товстолобом  не рідкість.

Важливо пам’ятати, що відповідно до діючих правил любительського рибальства України, загальна кількість приманок обмежена 5 штуками. Тобто нижній чорт + 4 легких чортика.

 • Для зручності переміщення від лунки до лунки бажано ще мати прикріплений до ящика стакан з пластикової пляшки))) і мотовило з утеплювача для труб на яке намотується гірлянда. Хоча деякі олдскульщікі все ще воліють мотати гірлянду на мотовило зроблене на корпусі удильника.
 • Ну і звичайно вам знадобиться ехолот! Адже навіть знайшовши зграю по скупченню рибалок, набагато зручніше за допомогою ехолота визначити глибину залягання шару риби.

До речі, по глибині шару можна приблизно визначити вид риби:

 • з 2 метрів зазвичай чехоня
 • від 3,5-4 метрів – плітка
 • з 6-7 метрів в звичайних умовах розташовується густера, синець, підлящик, білоочка.

Однак бувають періоди коли вся риба стоїть упереміш на глибині від 6 м. Але це буває в період “глухої зими”.

Як ловити на гірлянду

Отже, ви на льоду, і ви знайшли зграю риби. Далі потрібно діяти максимально тихо і непомітно від конкурентів. Адже чим більше галасу на льоду тим сильніше лякається риба тим швидше вона піде.

 • Швидко опускаємо в лунку нижнього чортика і відмотуємо волосіні стільки скільки потрібно для того, щоб верхній чортик виявився на рівні або трохи вище верхньої межі шару риби.
 • Далі звичайне безмотильной справа – проводка з підйомом. Вона може бути як швидкої з невеликою амплітудою, так і плавний “кач” з широкою амплітудою. Потрібно підбирати ключик до сьогоднішнього настрою риби.

Приклади робочих проводок можна побачити в моїх відео.

 • При щонайменшій зміні в рівномірному русі кивка потрібно розмашисто підсікти (пам’ятаємо, що волосіні багато і вона амортизує і можна не встигнути підсікти рибу).
 • Якщо ж ви промахнулися, потрібно швидко опустити снасть на півметра нижче і повторити проводку
 • Якщо риба опинилась на гачку, починаємо виважування і тут важливо акуратно складати волосінь за вітром, інакше можна все міцно заплутати.
 • Коли в лунці з’явилася застібка (я використовую безузловку) потрібно діяти максимально акуратно, уникаючи зачепів за нижню кромку льоду. Якщо ж ви все-таки увігнали чортик в лід, просто звільніть волосінь і дайте рибі самій зірвати снасть з цього “якоря”.
 • Якщо риба попалася велика не варто жорстко впиратися. Дайте їй погуляти, і якщо у вас в руках вже чорти, при різкому ривку здайте рибі стільки скільки їй треба.
 • Отже, у вас все вийшло і риба на льоду. Рекомендую швидко і тихо заховати її в ящик. Пам’ятаємо про шум і правило “чим менше людей навколо тим краще”.

Ось власне і все базові алгоритми лову на гірлянду.

Більш наочно як ловити на гірлянду відео на моєму каналі можна подивитися. У наступній статті ми розповімо кілька надзвичайно цікавих Лайфхак як ловити на гірлянду максимально успішно і ефективно.

Всім Ні Хвоста, Ні Луски!)))

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 6

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Так как вы нашли эту публикацию полезной...

Подписывайтесь на нас в соцсетях!

Сожалеем, что вы поставили низкую оценку!

Позвольте нам стать лучше!

Расскажите, как нам стать лучше?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.