Безмотильні мормишкі, які можна купити в Україні, часто не відповідають елементарним вимогам якості. І ось чому.
Погодьтеся – нам всім хотілося б рибалити якомога частіше. Але, на жаль, не всі мають можливість їздити на риболовлю через день. Більшість рибалок працюють за графіком і на улюблене хобі залишається тільки пара вихідних. І вирвавшись таки на жаданий лід, витративши пальне, ресурс авто і час, опустив в лунку мормишку і домігшись клювання… погодьтеся дуже прикро отримати в результаті сходження великого окуня через те, що ви купили дешеву приманку з неякісним гачком… Економія на дешевих мормишках за підсумком копійчана, а настрій зіпсовано. Воно Вам треба? Можливо є сенс відразу купити безмотилку в Україні від перевіреного майстра і ловити собі на втіху?
На ринку України продається чимало безмотильних мормишок. Можна навіть сказати, що він затоплений ними. Але при найближчому розгляді виявляється, що купити мормишку безмотилку належної якості в Україні непросто. Переважна більшість представлених на ринку виробів відверто низької якості і відповідно за невисоку ціну. На це клюють багато рибалок, але в підсумку все-одно приходять до якісних снастей. Скупий платить двічі))
Безмотильні мормишкі – «що з тобою не так» ?!
Давайте я поясню, що мається на увазі.
- В першу чергу це стосується гачка. Найчастіше – це якісь ноу-нейм китайського виробництва. Вони навіть можуть непогано виглядати і бути досить гострими. Але реальність така, що неякісний гачок дуже швидко тупиться. І після десятка виловлених риб, і декількох зацепов за лід ви отримаєте абсолютно тупий гачок, ловити яким просто неможливо. Крім того, такі гачки нерідко мають властивість розгинатися навіть при невеликих навантаженнях. Але ж при доброму розкладі безмотильні мормишкі повинні служити роками!
- Буває і таке – ніби й гачок відомої японської фірми, але … він з поплавковою (фідерної) серії і просто не розрахований на тривале використання. Яким би гарним він не був і якою би іменитою фірмою він не був зроблен – він все одно швидко затупітся. Не дарма ж спортсмени поплавочники і фідерісти змінюють гачки після кілька спійманих риб. Ну не розраховані такі гачки на довго… Так що важливий не тільки виробник, а й серія гачка. Найякісніші гачки для мормишок – в серіях призначених для виготовлення нахлистових приманок.
- Другий важливий момент – це форма і пропорції. Часто можна спостерігати як на досить масивну (або довгу) мормишку ставлять маленький гачок або він занадто сильно висунутий з тіла. Це призводить до поганої засекаемості і зміщення точки атаки (при наявності на гачку прикрас), що в підсумку призводить до значного зниження результативності підсічки. А це сходи, сходи, сходи …
Я переконаний, що гармонія компонування приманки – надзвичайно важливі. Коли я дивлюся на подібних виродків, я розумію що мені неприємно їх навіть в руки брати. І значить зловити на них рибу можна тільки «не завдяки, а всупереч»)). Адже успішність риболовлі часто полягає в вірі і любові рибалки до своїх снастей.
Маленькі гачкі – це зло!
До речі про маленькі гачкі. При ловлі на безмотильні мормишкі не слід захоплюватися дрібними гачками. Не потрібно кивати в сторону спортсменів мормишечніков – вони часто ловлять мікроокушів на спортивні мікромормишкі)) І ловлять вони з мотилем, а це зовсім інша історія! Нам, безнасадочнікам, попадається в середньому більш велика риба і спускати її через мікрогачок зовсім не хочеться. Я особисто не ставлю на свої мормишкі гачки дрібніше 16 номера.
Звичайно ж дуже важливі якість обробки і фарбування. Якщо мормишка зроблена недбало, на ній помітні дефекти лиття і фарбування облазить після першої ж риболовлі – особисто мені їй буде неприємно ловити просто з естетичних міркувань)).
В результаті поєднання всіх цих моментів і робить авторські безмотильні мормишкі, зроблені з увагою до дрібниць, такими добутливим.
І неважливо – «уралка» це чи «мураха», «крапля» або «терміт», «кліщ» або гвоздекулька, лесотка або «комар», «чортик» або «коза» – головне щоб Майстер вклав в неї час, руки і душу.
І тоді вона стане вашим надійною зброєю і наврядчи розчарує на рибалці «на голого».
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))