Час від часу мене питають про мої кивки для безмотилки та гірлянди –
Як металевим кивком зробити плавну (низькочастотну та високоамплітудну) проводку, яку любить лящ?
Адже якщо орієнтуватися на ту вантажопідйомність, яку я визначаю для моїх кивків, виходить тільки високочастотна і низькоамплітудна окунево-пліткова проводка.
Насправді все просто – зазвичай я ловлю кивками, які спочатку прямі.
І завантажую їх так, щоб під вагою мормишкі вони прогиналися мінімум на 10 і максимум на 40 градусів від горизонталі при мінімальному та максимальному навантаженні діапазону.
У широковизнаному розумінні, в ідеалі, кивок від горизонталі має прогинатися на 25-30 градусів.
Все це звичайно приблизно і “на око”. Адже дехто любить ловити майже прямим кивком (недовантаженим), а дехто – “соплею” (перевантаженим). Тобто догодити всім рибалкам неможливо. Це треба брати до уваги при придбанні чи самостійному виготовленні кивка.
І ось тут ми підходимо до плавності…
Потрібна плавна проводка кивком? Загинай!
Так так – якщо вигнути кивок нагору ми отримаємо плавну гру кивком майже на будь-якому завантаженні! Мені важко пояснити це математично)), але це факт.
І при невеликому перевантаженні і недовантаженні нахиляючи кивок більш вертикано (вниз носиком) або горизонтально, можна домогтися плавної і широкої гри.
Втім, і швидку гру при такому варіанті теж можна створити, за бажання.
Точних даних з кутів вигину, і формі бланка тут дати неможливо. Ви повинні пробувати різні варіанти і плавне проведення кивком обов’язково вийде.
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))