При лові на гірлянду при переміщеннях між лунками дуже зручно намотувати саму гірлянду з чортиків на спеціальну склянку-мотовило. Вудка при цьому кладеться всередину цієї “склянки”, а саме мотовило поміщається в пластикову пляшку, що обрізається, прикріплену до ящика або рюкзака.
Це справді найбільш зручний спосіб перенесення гірлянди. Хоча на льоду, як і раніше, можна зустріти безліч людей, які намотують гірлянду по-старому на сам корпус вудки. Цей дідівський спосіб звичайно має право на існування, але якщо ви новачок я настійно рекомендую відразу обзавестися мотовилом з утеплювача.
Робимо своїми руками
Отже для цього нам знадобиться відрізок утеплювача для труб (начебто це називається “спінений поліетилен”). Вони продаються у будівельних магазинах та мають довжину 2 метри. Цього звичайно дуже багато, але можете зробити кілька мотовил і для себе і для друзів)))
Для моїх вудок Чорна Гадюка ідеально підходить труба внутрішнім діаметром приблизно 60-65 мм.
І ще нам знадобиться дріт в ізоляції або тросик для білизни.
Відрізаємо шматок утеплювача 18-20 см.
Далі дротом або тросиком проколюючи утеплювач формує рідку сітку з одного краю. На цю сітку кладеться вудка. Без неї користуватися мотовилом практично неможливо.
Власне, це і весь процес виготовлення.
А на відео нижче можна побачити, як у процесі риболовлі працювати з таким мотовилом.
Автор сайту, рибалка, майстер з зимових безмотильних снастей. Ловлю на снасті зроблені своїми руками, заразом і тестую все, що продаю)))